Dünya Basketbol Şampiyonası 2006 (Japonya)
A Milli Takımımız, Japonya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda C Grubu’nda yer aldı. Ay Yıldızlılarımızın rakiplerini ise Yunanistan, Litvanya, Avustralya, Brezilya ve Katar oluşturdu.

Maçlarını Mamamatsu Arena’da oynayan millilerimiz, Dünya Şampiyonası’ndaki ilk turda 4 galibiyet ve 1 de yenilgi alarak Yunanistan’ın ardından ikinci sırada bir üst tura yükseldi.

Ay Yıldızlılarımız, son 16 mücadelesinde Slovenya’yı 90-84 ile geçerek çeyrek finale adını yazdırırken, Arjantin ile eşleşti. Millilerimiz, rakibine 83-58’lik skorla kaybederek 5-8 sıralaması oynama hakkını elde etti. A Milli Takımımız, sıralama maçlarında Litvanya’yı 95-84 yenerken, Fransa’ya ise 64-56’lık skorla kaybederek turnuvayı 6.sırada tamamladı.

Avrupa Basketbol Şampiyonası 2007 (İspanya)
Ay Yıldızlılarımız, 2007 yılında İspanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası ilk turunda C Grubu’nda yer aldı. Millilerimiz ilk turda, Almanya, Litvanya ve Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya geldi.
İlk iki maçında Litvanya’ya 86-69 ve Almanya’ya da 79-49’luk skorlarla kaybeden milliler, C Grubu’nu Çek Cumhuriyeti’ni 80-72’lik skorla aldığı galibiyetle tamamladı. İkinci turda Slovenya, Fransa ve İtalya ile birlikte F Grubu’nu oluşturan Ay Yıldızlılarımız, burada oynadığı maçlardan da galibiyet alamayarak turnuvaya veda etti.

Avrupa Basketbol Şampiyonası 2009 (Polonya)
A Milli Takımımız, Polonya’nın ev sahipliğinde 36.’sı düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası ilk turunda D Grubu’nda yer aldı. Millilerimiz ilk turda, ev sahibi Polonya’nın yanı sıra Litvanya ve Bulgaristan ile karşı karşıya geldi.

Turnuvaya iyi bir başlangıç yapan Ay Yıldızlılarımız, D Grubu’nda oynadığı üç maçı da kazanma başarısı gösterdi. Millilerimiz, Litvanya’yı 84-76, Bulgaristan’ı 94-66 ve ev sahibi Polonya’yı da 87-69’luk skorlarla geçerek ikinci tur vizesi aldı.

İkinci turda millilerimiz, F Grubu’nda İspanya, Sırbistan ve Slovenya ile karşılaştı. A Milli Takımımız, F Grubu ilk maçında İspanya’yı 63-60’lık skorla geçerken, Sırbistan’ı da 69-64 ile geçme başarısı gösterdi. Ay Yıldızlılarımız, bu turnuvadaki ilk yenilgisini Slovenya karşısında 69-67’lik skorla aldı.

Çeyrek finale yükselme başarısı gösteren A Milli Takımımız, Yunanistan ile karşı karşıya geldi ve rakibine 76-74’lük skorla kaybederek madalya şansını yitirdi. Klasman maçları oynayan millilerimiz, Fransa ve Rusya maçlarından da yenilgiyle ayrılınca, turnuvayı 8.sırada noktaladı.

Dünya Basketbol Şampiyonası 2010 (Türkiye)
Tarihinde üçüncü kez katıldığı turnuvayı bu kez kendi evinde organize eden Ay Yıldızlılarımız, ev sahibi avantajını da kullanıp 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası'nda mutlu sona ulaşmayı hedefliyordu.

İlk turda maçlarını Ankara’da oynayan millilerimiz, Yunanistan, Rusya, Çin, Fildişi Sahili ve Porto Riko karşılaşmalarını kazanarak İstanbul’da çeyrek final oynamaya hak kazandı. Ay Yıldızlılarımızın çeyrek finaldeki rakibi ise Slovenya oldu. Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada millilerimiz, rakibini 95-68 gibi ezici bir skorla geçerek yarı final bileti aldı.

Yarı finalde Sırbistan ile karşılaşan millilerimiz, son saniyelerinde 82-81 geride olduğu mücadelede Kerem Tunceri'nin bitime 0.5 saniye kala attığı turnike basketle maçı 83-82 kazanarak ABD ile final oynamaya hak kazandı.

12 Eylül 2010 tarihinde oynanan final maçında Ay Yıldızlılarımız ABD'ye 81-64’lük skorla mağlup olarak 2010 FIBA Dünya Kupası'nı ikinci sırada tamamlamıştı. Bu başarıyla Milliler, Türk basketbol tarihinin en önemli başarısına imza atmıştı.

Avrupa Basketbol Şampiyonası 2011 (Litvanya)
A Milli Takımımız, Litvanya’nın ev sahipliğinde 37.’si düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası ilk turunda A Grubu’nda yer aldı. Millilerimiz ilk turda, ev sahibi Litvanya’nın yanı sıra, İspanya, Polonya, Büyük Britanya ve Portekiz ile karşı karşıya geldi.

Turnuvaya iyi bir başlangıç yapan Ay Yıldızlılarımız, Portekiz’i 79-56 ve Büyük Britanya’yı da 90-61’lik skorlarla mağlup etti. Millilerimiz, bu iki maç sonrasında ev sahibi Litvanya’ya 75-68 ve Polonya’ya da 84-83 kaybetti. A Milli Takımımız, grubundaki son maçında İspanya ile karşılaştı ve rakibini de 65-57 geçerek adını bir üst tura yazdırdı.

İkinci turda Ay Yıldızlılarımızın yanı sıra E Grubu’nda Fransa, Almanya ve Sırbistan yer aldı. Millilerimiz Fransa’ya 68-64, Almanya’ya 73-67 ve Sırbistan’a da 68-67’lik skorlarla mağlup olarak turnuvayı noktaladı.

Avrupa Basketbol Şampiyonası 2013 (Slovenya)
A Milli Takımımız, Slovenya’nın ev sahipliğinde 38.’si düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası ilk turunda D Grubu’nda yer aldı.

Millilerimiz ilk turda, İtalya, Finlandiya, Yunanistan, İsveç ve Rusya ile karşı karşıya geldi. Turnuvadaki ilk maçında Finlandiya’ya 61-55’lik skorla kaybeden millilerimiz, D Grubu’ndaki tek galibiyetini İsveç’i 87-74’lük skorla aldı.

A Milli Takımımız, Slovenya’da düzenlenen 2013 Avrupa Şampiyonası’na ilk tur maçları sonunda veda etti.

Dünya Basketbol Şampiyonası 2014 (İspanya)
A Milli Takımımız, İspanya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nın ilk turunda C Grubu’nda yer aldı. Ay Yıldızlılarımızın rakiplerini ise ABD, Dominik Cumhuriyeti, Yeni Zelanda, Ukrayna ve Finlandiya oluşturdu.

Maçlarını Bizkaia Arena’da oynayan millilerimiz, Dünya Şampiyonası’ndaki ilk 4 turda 3 galibiyet ve 2 de yenilgi alarak ABD’nin ardından ikinci sırada bir üst tura yükseldi.

Son 16 mücadelesinde Ay Yıldızlılarımız, Avustralya ile karşılaştı ve rakibini de 65-64’lük skorla mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Litvanya ile karşı karşıya gelen millilerimiz, maçtan 73-61 yenilgiyle ayrılarak turnuvaya veda etti.

Avrupa Basketbol Şampiyonası 2015 (Almanya – Fransa – Letonya - Hırvatistan)
A Milli Takımımız, Almanya, Fransa, Letonya ve Hırvatistan’ın ev sahipliğinde 39.’su düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası ilk turunda B Grubu’nda yer aldı.

Maçlarını Almanya’da oynayan Ay Yıldızlılarımız, üç galibiyet ve iki yenilgiyle, averajla grubunu dördüncü sırada tamamladı. Millilerimiz, İtalya mücadelesini 89-87 kazanırken, İspanya’ya 104-77’lik skorla kaybetti. A Milli Takımımız, Almanya’yı 80-75 ile geçerken, Sırbistan’a ise 91-72’lik skorla yenilgi. B Grubu’ndaki son maçında millilerimiz, İzlanda’yı uzatma sonunda 111-102 ile geçerek ilk turu tamamladı.

İkinci turda Fransa ile eşleşen ekibimiz, Lille’de oynanan karşılaşmada rakibine 76-53’lük skorla mağlup olarak turnuvayı tamamladı.

Olimpiyat Oyunları Elemeleri 2016 (Manila)
A Milli Takımımız, Rio Olimpiyat Oyunları’na katılabilmek için Filipinlerin başkenti Manila’da düzenlenen elemelerde yer aldı.

Maçlarını Mall of Asia Arena'da oynayan Ay Yıldızlılarımız, ilk turda Kanada ve Senegal ile karşı karşıya geldi. İlk maçında millilerimiz, Kanada’ya 77-69’luk skorla kaybederken, Senegal’i de 68-62 yenerek adını yarı finale yazdırdı.

Yarı final mücadelesinde A Milli Takımımız, Fransa ile karşılaştı. Maçtan 75-63 yenilgiyle ayrılan millilerimiz, organizasyona da veda etti.

Avrupa Basketbol Şampiyonası 2017 (Türkiye – Finlandiya – İsrail - Romanya)
Ülkemizin yanı sıra Finlandiya, İsrail ve Romanya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2017 Avrupa Şampiyonası’nda A Milli Basketbol Takımımız, D Grubu’nda yer aldı.

Maçlarını Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynayan Ay Yıldızlılarımız, ilk turda iki galibiyet ve üç yenilgiyle grubunu dördüncü sırada tamamladı. Millilerimiz, grup maçlarında Büyük Britanya’yı 84-70 ve Belçika’yı da 78-65’lik skorlarla mağlup ederken, Rusya’ya 76-73, Sırbistan’a 80-74 ve Letonya’ya da 89-79 kaybetti.

Son 16 turunda İspanya ile karşılaşan A Milli Basketbol Takımımız, rakibine 73-56 kaybederek organizasyona veda etti.