A Milli Erkek Takımımızın Slovenya Maçının Biletleri Satışta

Ara 06, 2018
A Milli Erkek Takımımızın elemelerdeki sondan ikinci maçında 22 Şubat Cuma günü Ankara’da Slovenya’yı ağırlayacağı karşılaşmanın biletleri satışa çıktı.

Çin’de düzenlenecek 2019 FIBA Dünya Kupası’na katılmayı garantileyen A Milli Erkek Takımımız, elemelerdeki sondan ikinci maçında 22 Şubat Cuma günü Ankara’da Slovenya’yı ağırlayacak.

Saat 19:00’da başlayacak olan karşılaşmanın biletlerini basketbolseverler, Mobilet’ten temin edebilirler.

I Grubu’nda geride kalan 10 karşılaşmada 7 galibiyet ve 3 yenilgi alan A Milli Erkek Takımımız, iki maç kala Dünya Kupası’na katılma hakkını elde etti. Son Avrupa Şampiyonu unvanıyla elemelerde mücadele eden Slovenya ise geride kalan 10 maç sonunda 2 galibiyet ve 8 yenilgi alarak Dünya Kupası’na katılma şansını yitirdi.

Elemelerde art arda beşinci kez iç saha maçında Ankaralı basketbolseverlerin huzuruna çıkacak olan A Milli Erkek Takımımız, Çin’in ev sahipliğinde düzenlenecek Dünya Kupası’na katılma şansını elde ederek, tarihinde 5. kez bu organizasyonda yer almaya hakkını yakalamış durumda. Millilerimiz daha önce, 2002 Indianapolis (ABD), 2006 Saitama (Japonya), 2010 İstanbul (Türkiye) ve 2014 Madrid’in (İspanya) ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonlarda mücadele etmişti.

FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası Avrupa Elemeleri’nde mücadele eden A Milli Erkek Takımımızın Slovenya ile oynayacağı karşılaşmaya bilet satın almak için tıklayınız