Antalya Bölgesel Antrenör Semineri Tamamlandı

Kas 05, 2018
Bu yıl 16’sı düzenlenen Spor Bilimleri Kongresi Antalya’da tamamlandı. Spor Bilimleri Derneği tarafından organizasyona davet edilen TBF Eğitim Kurulu’nun gerçekleştirdiği oturumda 210 katılımcı yer aldı.

Bu yıl 16’sı düzenlenen Spor Bilimleri Kongresi Antalya’da tamamlandı. Spor Bilimleri Derneği tarafından organizasyona davet edilen TBF Eğitim Kurulu’nun gerçekleştirdiği oturumda 210 katılımcı yer aldı.

Seminer açılışı; TBF Eğitim Kurulu Üyesi Dr. Seyfi Savaş tarafından yapılan açılış konuşması ile başladı. Oturum, Aydın Örs (TBF Eğitim Kurulu Başkanı), Ekrem Memnun (A Milli Kadın Takımı Baş Antrenörü), Prof. Dr. Kemal Tamer (Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı) ve Dr.Seyfi Savaş’ın (TBF Eğitim Kurulu Üyesi) yer aldığı ‘Üniversitelerde Basketbol’ konu başlıklı panel ile devam etti.
Seminer-05112018_0001 (2)
İkinci oturum; Ozan Şirikçi (Anadolu Efes Basketbol Takımı Kondisyoneri) tarafından ‘Atletik Performansta Fonksiyonel Kuvvet Antrenmanı’  konu başlık eğitimi ile başlayıp, Hakan Demir (TÜBAD Üyesi) tarafından ‘Pick and Roll’ ve ‘Man to Man’ konu başlıklı eğitimi ile devam etti.

Oturumun son bölümü ise Menderes Gümüşdal’ın (TÜBAD Üyesi) ‘Oyuncu Yetiştirme ve Geliştirme’ konu başlıklı eğitimi ile tamamlandı.
Seminer-05112018_0001 (3)