İl Temsilcileri Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısı Tamamlandı

Eyl 14, 2018
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Ankara’da gerçekleştirilen Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısı’nda 81 ilde görev yapan il temsilcileriyle bir araya geldi.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun, 81 ilde görev yapan il temsilcileri için Ankara’da gerçekleştirdiği Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısı sona erdi.

Ankara Point Hotel’de gerçekleştirilen ve üç gün süren toplantıda basketbol il temsilcilerine birçok konuda bilgiler aktarıldı.

Hidayet Türkoğlu ve Ömer Onan İl Temsilcileriyle Bir Araya Geldi 
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve TBF CEO’su Ömer Onan toplantının son gününde il temsilcileriyle buluştu.
TBF - İl Temsilcileri Toplantısı_14092018_00001_00_000001 (3)
İl temsilcilerine hitaben konuşma yapan TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu,  Ankara’da ekip arkadaşları olarak bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken, “Basketbolun gelişmesi ve yaygınlaşması anlamında siz değerli temsilcilerimize büyük bir görev düştüğünün farkındayız. Özverili çalışmalarınız için teşekkür ederim. Bu eğitim ve bilgilendirme toplantısının faydalı olduğu inancındayım. Buradaki tecrübe ve bilgi alışverişi Türk Basketbolu’nun kalite standartlarını daha da yükseltecek nitelikte. Sizler büyük hedeflerimiz ve projelerimizin yürütülmesinde çok önemli sorumluluklar taşıyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

TBF CEO’su Ömer Onan da gerçekleştirecekleri projeler hakkında bilgiler verirken, il temsilcilerinin sorularını cevapladı.
TBF - İl Temsilcileri Toplantısı_14092018_00001_00_000001 (2)
İl Temsilcileri Toplantısı 3 Gün Sürdü
12 Eylül Çarşamba günü TBF Genel Sekreteri Serbülent Şengün’ün açılış konuşmasıyla başlayan seminerde, il temsilcilerine birçok konuda bilgi ve eğitim programları aktarıldı.

TBF Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser tarafından, yeni sezon öncesinde talimatlarda yapılan değişiklikler, yerel ligler planlamaları ve yurt içi faaliyetler sirküleri konuları sunum eşliğinde anlatıldı. Aynı zamanda değerlendirme toplantıları da yapılırken tüm il temsilcilerinin yaşadıkları ve notladıkları bilgiler tek tek dinlendi.

İl temsilcileri tarafından kullanılan BELCA programı için de özel bir eğitim verildi. Yakın Doğu Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Osman Emiroğlu, “Takım Çalışmasında İletişimin Önemi, Eskişehir Teknik Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Öğr. Üyesi Veli Onur Çelik de, “Spor Etkinlikleri Yönetimi” başlıklı sunumlarda bulundu.

Toplantının son gününde de TBF Disiplin Kurulu Başkanı Can Yalçınkaya, Disiplin Talimatı hakkında sunum eşliğinde bilgiler verirken,  il temsilcilerinin sorularını yanıtladı. Sonrasında ise TBF Pazarlama Müdürü Selin Erdoğan, “Yerel Yönetimlerde Sponsorluk” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantının son bölümünde ise MHK Hakem Eğitim Koordinatörü Murat Biricik, değişen kurallarla ilgili bir sunum yaptı.

Eğitim ve bilgilendirme toplantısının ardından il temsilcileri, Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi.

TBF - İl Temsilcileri Toplantısı_14092018_00001_00_000001 (4)

TBF - İl Temsilcileri Toplantısı_14092018_00001_00_000001 (6)

TBF - İl Temsilcileri Toplantısı_14092018_00001_00_000001 (5)