A Milli Erkek Takımı Oyuncuları Sağlık Kontrolünden Geçti

Ağu 10, 2018
Dünya Şampiyonası elemelerinde Eylül ayında yapacağı Karadağ ve Slovenya maçlarına hazırlanan A Milli Erkek Basketbol Takımımızın aday kadro oyuncuları, Acıbadem Fulya Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti.

Sağlık kontrolüne Doğuş Balbay, Buğrahan Tuncer, Metecan Birsen, Sertaç Şanlı, Metin Türen, Ege Arar, Ayberk Olmaz, Berk İbrahim Uğurlu, Furkan Korkmaz, Göksenin Köksal, James Metecan Birsen ve Kartal Özmızrak’ın katıldı.

 

Detaylı kan tetkikleri yapılan Milli basketbolcularımız; ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayene edildi. Sağlık kontrolleri; akciğer, kardiyak testleri ve radyolojik kontrollerin yapılmasıyla tamamlandı.

 

Millilerimiz her sene olduğu gibi bu sene de kamp dönemi öncesi Acıbadem Sports’ta Monilabb Sakatlık Risk Analizi testlerine tabi tutuldular.

 

2019 FIBA Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri İkinci Tur I Grubu'nda mücadele eden Ay-yıldızlılar, 14 Eylül'de Karadağ ile Ankara Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek. Bu maçın ardından Ljubljana'ya hareket edecek olan milliler, 17 Eylül'de Slovenya ile karşılaşacak.

 

Ay-yıldız takımın hedefi, Karadağ maçı öncesi ikinci sırasında yer aldığı I Grubu’nu ilk 3’te bitirerek 2019 FIBA Dünya Şampiyonası’na katılabilmek.

acibadem-saglik-kontrol (1)
acibadem-saglik-kontrol (2)
acibadem-saglik-kontrol (3)
acibadem-saglik-kontrol (4)
acibadem-saglik-kontrol (5)
acibadem-saglik-kontrol (6)