2018 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası İçin Akreditasyon Süreci Başladı

Ağu 06, 2018
22-30 Eylül 2018 tarihleri arasında İspanya’nın Tenerife kentinde düzenlenecek olan 2018 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’nı yerinden takip etmek isteyen basın mensupları için akreditasyon süreci 6 Ağustos Pazartesi itibarıyla başlamıştır.

Turnuvayı yerinden takip etmek isteyen basın mensuplarının, akreditasyon başvurularını 7 Eylül tarihine kadar FIBA Media Portal üzerinden FIBA’ya yapmaları gerekmektedir.

FIBA Media Portal’a üye olmayan basın mensuplarının, akreditasyon başvurusu yapabilmeleri için önce portala üye olmaları gerekmektedir.

Sadece profesyonel olarak görev yapan basın mensuplarının, belirtilen tarihler arasında portal üzerinden FIBA’ya yapacağı başvurular değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuru sahiplerinin akreditasyonlarını onaylayıp onaylamama kararı tamamen FIBA’nın inisiyatifindedir.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için doğrudan FIBA ile iletişime geçmek isteyen basın mensupları accreditation@fiba.com adresine mail atabilirler.

Vize hakkında bilgilendirme
Tenerife’de düzenlenecek FIBA 2018 Kadınlar Dünya Şampiyonası’nı yerinden takip etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, İspanya’ya giriş yapabilmek için Schengen vizesine ihtiyaç duyacaklardır.

Vize başvurusu için yerel organizasyon komitesinden davet talebinde bulunmak isteyen basın mensupları, bir davet mektubu talep formu hazırlayarak bunu nsandmann@feb.es adresine gönderebilirler. Vize başvurusu yapılacak büyükelçilik ya da başkonsolosluğun mail adresinin de davet mektubu talep bilgi formuyla birlikte nsandmann@feb.es adresine gönderilmesi süreci kolaylaştıracaktır.