23. Turgut Atakol Turnuvası’nda Dördüncü Gün Tamamlandı

Tem 06, 2018
Ümitler kategorisinde dünyanın en prestijli turnuvalarından olan 23. Turgut Atakol Turnuvası’nda dördüncü gün tamamlandı.

Ümitler kategorisinde dünyanın en prestijli turnuvalarından olan 23. Turgut Atakol Turnuvası’nda dördüncü gün tamamlandı.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan dördüncü gün mücadelesinde Ümit Erkek Milli Takımımız, Sırbistan’a 81-79'luk skorla mağlup oldu.

Sırbistan karşısında mücadelenin ilk yarısını 52-40 önde tamamlayan Ay-yıldızlılarımızda Şehmus Hazer 18 sayı- 4 ribaunt- 3 asist, Ömer Tutku Al 10 sayı- 2 ribaunt- 2 asist, Emre Tanışan 10 sayı- 9 ribaunt- 2 asist, Onuralp Bitim 12 sayı- 1 ribaunt- 5 asist ve Berke Atar da 8 sayı- 5 ribauntla oynadı.

23. Turgut Atakol Turnuvası’nın dördüncü gününde ayrıca, Litvanya ve İtalya rakiplerini mağlup etti.

Turgut Atakol Turnuvası Hakkında
Ümitler kategorisinde dünyanın en prestijli turnuvalarından olan Turgut Atakol Turnuvası, geleceğin yıldızlarını İstanbul’da buluşturuyor.

Düzenlenmeye başladığı tarihten itibaren, ümitler seviyesinde dünyanın sayılı turnuvalarından biri olan ve günümüzün birçok yıldızının ümit kategorisinde boy gösterdiği Turgut Atakol Turnuvası’nın 23’ncüsü, bu yıl 3-7 Temmuz tarihlerinde Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştiriliyor.

1994 yılından beri her yıl düzenli olarak yapılan turnuvada, Milli Takımlarımız toplam 10 kez şampiyonluğa ulaştı.

Turnuva, Türk Basketbolu’nun en önemli isimlerinden biri olan Turgut Atakol (1915-1988) anısına düzenleniyor. Dünya çapında bir hakem olan Turgut Atakol, 1959 yılında basketbolun, Spor Oyunları Federasyonu’ndan ayrılmasını sağlamıştı. 1964 yılına kadar Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı olarak görev yapan Atakol, 2007 yılında FIBA Şöhretler Müzesi’ne (Hall of Fame) dahil edildi.

Turnuvanın Tüm Maçları TBF Youtube'dan Naklen Yayınlanıyor
Bu yıl 23'ncüsü düzenlenen, Türk Basketbolu'nun en önemli organizasyonlarından Turgut Atakol Turnuvası Türkiye Basketbol Federasyonu'nun Youtube kanalından naklen yayınlanıyor.

Ümit Erkek Milli Takımımızın yanı sıra; turnuvada Fransa, İtalya, Karadağ, Litvanya ve Sırbistan, Turgut Atakol Turnuvası’nda mücadele edecek. Tek devreli lig usulüne göre oynanacak maçların ardından grupta ilk sırayı alan takım, şampiyonluğa ulaşacak.

23. Turgut Atakol Turnuvası’nın maç programı ve alınan sonuçlar şu şekilde:
3 Temmuz Salı
14:00 Fransa: 52 - Karadağ: 68
16:30 Sırbistan: 86 - İtalya: 76
19:00 Türkiye: 88 - Litvanya: 63

4 Temmuz Çarşamba
14:00 Sırbistan: 89 – Karadağ: 67
16:30 Litvanya: 80 - Fransa: 55
19:00 İtalya: 70 - Türkiye: 83

5 Temmuz Perşembe
14:00 Litvanya: 84 – Sırbistan: 80
16:30 Karadağ: 73 – İtalya: 77
19:00 Türkiye: 61 – Fransa: 74

6 Temmuz Cuma
14:00 Karadağ: 70 –Litvanya: 91
16:30 Fransa: 71 – İtalya: 72
19:00 Sırbistan: 81 - Türkiye: 79

7 Temmuz Cumartesi
13:00 Fransa - Sırbistan
15:30 İtalya - Litvanya
18:00 Türkiye – Karadağ
TBF_06072018_000000001_00000000_01 (4)

TBF_06072018_000000001_00000000_01 (3)

TBF_06072018_000000001_00000000_01 (2)

LITVANYA-KARADAG5_06072018_000000001_00000000_01 (4)

LITVANYA-KARADAG8_06072018_000000001_00000000_01 (4)