Onur Çetin: “İlk 5 İçerisinde Kalarak Dünya Şampiyonası’nda Yer Almak İstiyoruz”

Ara 05, 2016
U18 Milli Takımı’mızda Başantrenör Onur Çetin, organizasyonla ilgili değerlendirmede bulundu.


Samsun’da 16-22 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan U18 Milli Takımı’mızda Başantrenör Onur Çetin, organizasyonla ilgili değerlendirmede bulundu.

ABD’de okuyan oyuncuların kadroda yer almadığını belirten Onur Çetin, “Bu jenerasyonun en önemli oyuncularından biri olan Ömer Faruk Yurtseven’in kadroda olmaması dezavantaj. Ama biz ev sahibi olarak; Samsun’da taraftarlarımızın da desteğiyle iyi savunma yapan ve buradan kaptığı toplarla çabuk oynayan bir ekip olmaya çalışacağız” dedi.

“Her Maçı Ayrı Düşünüyoruz”
Turnuvaya hazırlanmak için fazla zamanlarının olmadığının altını çizen Çetin, “Sezon içerisinde dörder günlük kamplar yaptık. Aralık ayının 10’unda toplanıp, 16’sına kadar da hazırlıklarımızı yapacağımız antrenmanlarla sürdüreceğiz. Turnuvada da maç maç düşüneceğiz. Statü gereği gruptan çıkmak gibi bir durum da yok. Çapraz şekilde maçlarımızı oynayacağız” açıklamasında bulundu.

B Grubu’nda Almanya’nın yanı sıra Finlandiya ve Yunanistan ile karşılaşacak olan Ay Yıldızlılarımızın rakiplerini de değerlendiren U18 Milli Takımı’mızda Başantrenör Onur Çetin, “Yunanistan ile daha önce karşılaşmıştık. Albert Schweitzer Turnuvası’nda karşı karşıya gelmiştik ve rakibimize uzatmada kaybetmiştik. Ancak o zaman şartlar farklıydı. Bizim hedefimiz ilk maçımız olan Yunanistan karşılaşmasını kazanmak ve Finlandiya’yı da yenip, Almanya ile grup liderliği için karşılaşmak. Turnuvada ilk 5 içerisinde kalarak Dünya Şampiyonası’nda yer almak istiyoruz” diye konuştu.

Ay Yıldızlılarımız İlk Maçında Yunanistan İle Karşılaşacak
U18 Milli Takım Başantrenörü Onur Çetin ayrıca, Samsun’da düzenlenecek olan turnuvada grubumuzda yer alan Almanya’nın yanı sıra Fransa, Sırbistan ve Litvanya’nın önemli oyunculara sahip olduğunu belirtti.

Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda maçlarını Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda oynayacak olan Ay Yıldızlılarımız, 16 Aralık Cuma günü Yunanistan, 17 Aralık Cumartesi günü Finlandiya ve 18 Aralık Pazar günü de Almanya ile karşılaşacak. Millilerimizin üç maçı da saat 18:30’da başlayacak.

Röportaj: Kerem Şahin