U18 Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası Samsun'da

Ara 11, 2015
2016 U18 Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası 30 Temmuz - 7 Ağustos tarihleri arasında Samsun'da düzenlenecek.

FIBA Avrupa Yönetim Kurulu'nun Almanya'nın Münih kentinde yaptığı toplantıda sonrasında  2016 yılında düzenlenecek Gençler Avrupa Şampiyonaları'na ev sahipliği yapacak ülkeler ve şehirler belli oldu. U16 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası'nın Polonya'nın Radom şehrinde, U18 Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası'nın Türkiye'nin Samsun şehrinde ve U20 Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası'nın Finlandiya'nın Helsinki şehrinde oynanmasına karar verildi.

Daha önce 2013 senesinde düzenlenen Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası'nda Konya ev sahipliği yapmış ve Ay Yıldızlı ekibimiz turnuvayı şampiyon olarak tamamlamıştı.

FIBA Avrupa Başkanı ve TBF Onursal Başkanı Turgay Demirel 2017 Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak ülkenin 12 Aralık Cumartesi günü açıklanacağını hatırlatarak ''Eurobasket 2015'e ev sahipliği yapan Hırvatistan, Almanya, Fransa ve Letonya'ya FIBA Ailesi adına teşekkür ediyorum. Yakaladığımız başarı 2017 Avrupa Şampiyonası'nda daha iyi bir performans gösterme sorumluluğu getirdi'' dedi.

Gençler Avrupa Şampiyonalarına ev sahipliği yapacak ülkelerin listesine ulaşmak için tıklayınız.