"Genç Milliler Bize Büyük Gurur Yaşattı"

Ağu 02, 2015
TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş ve Sinan Güler, Avrupa Şampiyonası’nı gümüş madalya ile bitiren Genç Milli Takımımız’ı tebrik etti


TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş ve A Milli Takım Kaptanı Sinan Güler, U18 Erkekler Avrupa Şampiyonası’nı gümüş madalya ile tamamlayan Genç Milli Takımımız’a yaşattıkları gurur nedeniyle teşekkür etti.

U19 Dünya Şampiyonası ve U20 Avrupa Şampiyonası’nda gelen iki üçüncülüğün ardından Genç Milli Takımımız’ın bu yaz Türkiye’ye üçüncü madalyasını kazandırdığının altını çizen Barbaros Akkaş, Ay Yıldızlılar’ın son ana kadar mücadele ettiğini ve bununla gurur duyduğunu belirtti:

“U18 Avrupa Şampiyonası finaline çıkan Genç Milli Takımımız, Yunanistan’a karşı son ana kadar kafa kafaya giden bir maç oynadı. Bu mücadele bize büyük bir gurur yaşattı. Bundan dolayı her birine teşekkür ediyorum. Bu yıl U19 Dünya Şampiyonası ve U20 Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü olduk. İki sene üst üste şampiyon olduğumuz U18 Avrupa Şampiyonası’nda final maçını üç sayı ile kaybettik. Başta teknik kadro olmak üzere tüm takıma ve oyunculara bu gururu bize yaşattıkları için teşekkür ederim. Finali kaybettiğimiz için tabii ki üzgünüm ama ortaya koydukları mücadele bizi son derece mutlu etti.”A Milli Takım Kaptanı Sinan Güler, Genç Milli Takımımız’da yer alan oyuncuların ileride Türkiye’ye daha büyük başarılar kazandıracaklarına inandığını ifade etti ve gümüş madalyanın gururunu yaşamayı hak ettiklerini dile getirdi:

“Dün yarı final maçında gösterdikleri geri dönüşün ardından Genç Millilerimiz ev sahibi Yunanistan’a karşı zor bir final oynadı. Biz A Milli Takım olarak maçı izlerken Genç Milli Takımımızın mücadelesinden ve maçtan keyif aldık. Sporun içinde kazanmak gibi kaybetmek de var. Genç Milli Takımımız kaybederken sahadan başları dik bir şekilde ayrılmanın ve gümüş madalya kazanmanın gururunu yaşamalı. Özellikle Furkan Korkmaz’ın kazandığı tecrübeler ile büyük yol kat ettiğini ve Türk Basketbolu’na çok büyük katkılarda bulunacağını düşünüyorum. Maç kaybetmek çok üzücüdür ama bu oyuncuların daha büyük başarılar kazanacağına inanıyorum. Mustafa Derin ve ekibi ile beraber tüm sporcuları başarılarından dolayı tebrik ederim.”