TBF Başkanı Turgay Demirel Tarih Yazan A Milli Kadın Takımını Kutladı

Eki 05, 2014
Türkiye’nin FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası'nı dördüncülüğüyle tamamlamasının ardından TBF Başkanı Turgay Demirel açıklamalarda bulundu.İlk kez katıldığımız FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’nı tarihi yazarak dördüncülük ile tamamlayan A Milli Kadın Basketbol Takımımızı tebrik ediyorum. 2012 Olimpiyatları’nda kazandığımız beşinciliğinin ardından bu büyük başarıyla, Türkiye’nin dünyada önde gelen basketbol ülkelerinden birisi olduğunu bir kez daha gösterdiler. Kadın basketbolu olmadan Türk Basketbolu olamaz ve bu takım şampiyona boyunca Türkiye’yi gururlandırdı.

Türk Basketbolu’nda tarih yazmaya devam eden takımın Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, teknik ekibi ve idari ekibi gösterdikleri büyük fedakarlıklarla bu muazzam başarıda çok önemli bir rol oynadı.

Bu başarı, sadece bu turnuva ile gelen bir sonuç değil. Yıllar boyunca yapılan sistemli bir yatırım ve perde arkasında çalışan bir çok insanın emeğinin sonucudur. Dünya dördüncülüğünü bize yaşatarak, son 10 yılda devam eden başarı ivmesini sürdüren oyuncularımıza Türk Basketbolu çok şey borçlu. Onlara teşekkür ederim.

Milli Takımımız’ın ortaya koyduğu mücadeleye televizyon ekranlarından milyonlarca kişi şahit oldu. İnanıyorum ki oyuncularımızın yaşattığı bu gurura şahit olan genç kızlarımız, ileride yeni Esmeraller, yeni Nevriyeler olarak Türk Basketbolu’na daha büyük başarılar kazandıracak.