Mutlu ve Cevher Aday Kadrodan Çıkarıldı

Haz 13, 2013
Doç. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu, Akdeniz Oyunlarına Katılacak Milli Takım oyuncularının sağlık durumları hakkında bilgi verdi.

Doç. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu, Akdeniz Oyunlarına Katılacak Milli Takım oyuncularının sağlık durumları hakkında bilgi verdi.

Milli Takım doktoru Beyzadeoğlu, yaptığı açıklamada, Mutlu ve Cevher’in sakatlıkları nedeniyle aday kadrodan çıkartıldığını belirtirken, “Mutlu’nun ayak bileğinde kampa gelmeden mevcut olan sezon içinde geçirdiği bir yaralanması mevcut. Gördüğümüz tabloda yaralanma gayet iyi tedavi olabilecek bir şey ama kamp tempomuz içinde, Akdeniz Oyunlarına kadar olan süreçte tedavi ile çok verim alamayacağımızı düşündük. Zaman kısıtlamamız olduğu için kadrodan çıkarıldı. Aynı şekilde Cevher’in dizinde sezon ortasında tedavilerle sürdürdüğü bir sakatlığı mevcuttu. Ama bu da yaklaşık 10-15 günlük bir tedavi gerektiriyordu. Bu süre sonunda takımda verimli olabilecek şekilde hazır hale gelebilirdi ama zaman kısa olduğu için antrenöre de danışarak kadrodan çıkarılmasını uygun gördük” diye konuştu.

Beyzadeoğlu, Cemal, Barış ve İlkan'ın da sakatlıkları ile ilgili bilgi verirken,  “Cemal Nalga’nın adele sakatlığı var. Önümüzdeki hafta çözeceğimizi düşünüyorum. Barış Ermiş’in el bileğinde kampta olan bir sakatlığı var. Onu kısıtlı olarak kullanacağız. İlkan Karaman’ın da şuan sezon ortasından beri takip ettiğimiz ayak bileği problemi vardı. O da önümüzdeki hafta içinde kampa sağlam olarak katılmış olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.